דף החודש


דבר המנהלת

רגע לפני שיוצאים לחופשת פסח

אנו עומדים בסיומו של השליש השני ללמידה תקופת פעילות ולמידה אינטנסיבית בבית הספר , כמעט ללא חופשים שבסיומה אנו גם קוצרים פירות של עשייה.

בשבועות האחרונים התקיימה לראשונה תחרות האיות באנגלית ולמי שביקר בה זכה לראות את נציגי הכתות הגבוהות מתחרים זה בזה באיות מילים באנגלית ולרגע אחד עמדתי גם אני נבוכה מול מילה או שתיים שלא היה ברור לי כיצד בדיוק יש לאייתה ולהפתעתי... היה מבינהם מי שידע לעשות זאת כהלכה. מרגש לא פחות היה שיתוף הפעולה עם המתנדבות שלנו בהוראת האנגלית שעושות עבודת קודש עם תלמידים מתקשים ומצטיינים כאחד והיו השופטות בתחרות.

פירות נוספים קצרנו עם סיום חוג היזמות בתעשייה בו השתתפו תלמידים  מכתות ד-ו לאחר שעות הלימודים בשיתוף איגוד התעשיינים. ביום שלישי האחרון הציגו התלמידים את ההמצאות שלהם וקבוצה אחת נבחרה על ידי צוות חיצוני לתחרות הגמר הארצי.

ביום רביעי שעבר, התחלנו לסכם את לימודי משחקי החשיבה באולימפיאדה בית ספרית, בה התחרו תלמידי כתות ה-ו' זה בזה בארבעה משחקי חשיבה. עם סיום התחרות עלו 8 שחקנים לגמר הבית ספרי שיתקיים ביום שני הקרוב, מבין המנצחים תורכב נבחרת בת ארבעה שחקנים שתייצג אותנו באולימפיאדה האיזורית. להזכירכם בשנה שעברה העפילה נבחרת בית הספר לגמר הארצי, אנו מאחלים בהצלחה לכל השחקנים!

וכמובן, ביום ראשון ביום ההורים תהיה הזדמנות לשמוע מצוות המורים על פירות הלמידה של הילדים בתחומי דעת נוספים.

בהזדמנות זו רציתי להודות להנהגה הבית ספרית שמובילה מעורבות מאד משמעותית של ההורים בבית הספר והתרומה נכרת בכל פינה. ממעורבות ההנהגה במניעת בניית גן ילדים חדש במקום "הגינה של מרק" , הפעלת יום הורים מלמדים מהנה להמורים ולילדים, סנונית ראשונה בציורי משחקי חצר לרווחת הילדים בהפסקות ודיון משותף ראשוני של צוות ביה"ס וההנהגה בנושא מדיניות שיעורי הבית בבית הספר.

ובניחוח הקידה השעירה שעלה מכל עבר בטיול הבית ספרי, אני רוצה לאחל לכל בית וילקומיץ , חג אביב שמח וחופשה מהנה.

אסנת

סיכום חוג יזמות בתעשייה

בכל יום שלישי, עם סיום הלימודים, התכנסה נבחרת מצומצמת של תלמידים לחוג מצויינות ביזמות תעשייתית. על מנת להיכנס לקבוצה נדרשו התלמידים להמלצות ממחנכת הכתה ומראומה המורה למדע וטכנולוגיה. 16 תלמידים נבחרו בתחילת הדרך ועשרה מתוכם התמידו, הגיעו כל שבוע, חשבו, יזמו, העבירו סקרים, בדקו ובנו אב טיפוס למוצר חדש שעדיין לא קיים והגיעו עד לישורת האחרונה הצגת המוצר בפני מעריכה חיצונית. כל הכבוד לנבחרת הבנות מכתה ד': אביב אלון, רומי גוטמן ומאי לוי. לנבחרת הבנים מכתה ה: שחר בן יקר, רועי בנצ'יק, עילאי טיבי ונור עידן ולנבחרת התלת גילית שאף עבודתה נבחרה להשתלב בגמר הארצי: מתן ממן מכתה ד', ירדן קוקוי מכתה ה' ועינב שוורץ מכתה ו'.
אגב, את המתכון לעוגת השוקולד המשובחת שהביאה רומי לחגיגת הסיום תוכלו למצוא בוילקומיצתון.

ילדי החוג מציגים את התוצרים

זומבה בבית הספר
ראיתם פעם בית ספר שלם רוקד? בסוף חודש פברואר זה קרה.
במסגרת שנת הבריאות מוביל צוות מצויינות מחול והמורה אבישג  זיו אירועי חינוך גופני בית ספריים בינהם: טורנירים של משחקי כדור, תחרות אצן וילקומיץ והשבוע נערכה שעת זומבה בית ספרית מא' ועד ו', קדמו לשעה שיעורי חינוך גופני בהן לימדו בנות המצויינות במחול את הריקודים לכל תלמידי בית הספר. כמו כן, התלמידים המשיכו להתאמן בריקוד באמצעות צפייה בשני סרטונים שהפיקו בצוות מחול. ביום שלישי בשעה השישית החגיגה היתה בשיאה כאשר כל בית הספר התכנס באולם הספורט לשעת זומבה של ריקוד ותנועה. תוכלו להתרשם מהצילומים שבקישור הבא: זומבה בוילקומיץ.

חוג מצויינות זה"ב


חוג מצויינות בסימן זהירות בדרכים
במסגרת חוגי המצויינות המתקיימים בבית הספר משתתפים השנה שמונה תלמידים בחוג צילום וידאו בסימן זהירות בדרכים. 
השנה יצאנו לדרך קבוצת קולנוע מכיתות ה -ו במטרה  לצלם סרט עלילתי בן 5 דקות בנושא חציית הכביש במעבר חצייה.
למדנו לצלם במצלמת ווידאו מקצועית ולהקליט את הסאונד של הסרט בצורה טובה ומקצועית והחשוב מכל למדנו עד כמה גם במעבר חצייה חשוב להקפיד על כללי חצייה נכונים
ולא למהר גם אם קיים לחץ כזה או אחר שגורם  לנו להזדרז ולצאת מריכוז. יצרנו תסריט ויצאנו לצילומים באיזור החאן.
ימי הצילום שלנו התעכבו בשל החורף שהתארך השנה אך הצלחנו לסיים בזמן את הסרט כדי להגישו לתחרות "דרך העדשה" תחרות  נושאת פרסים בה בתי ספר מכל הארץ מגישים סרטים בנושא הבטיחות בדרכים.
תודה ליסמין טהור שהצטרפה אלינו במהלך הפרויקט לעזרה
תודה להורים שתמכו  ולמועצה שעזרה בזמן הצילומים
תודה לאמהות רחלי בן אברהם ולירן דרעי על צילום התמונות.
יוסי לוי מדריך הקבוצה

מזל טוב

מזל טוב למורה שימרית וולף
להולדת בתה דוריה.

מזל טוב למורה אופיר בלחנס 
להולדת בתו שילת.

מזל טוב למורה אבישג זיו
להולדת בתה עמנואל.

לראשונה תחרות Spelling bee בבית הספר

ביום חמישי, ה- 15.3.12 התקיימה לראשונה תחרות  ה- Spelling Bee   בבית ספר ע"ש  וילקומיץ בראש  פינה לשכבות ד, ה, ו.

זו תחרות איות באנגלית שמטרתה לעודד העשרת אוצר המילים של התלמידים, בדרך שונה, מעניינת ומאתגרת. בנוסף, אנו מעודדים פיתוח גישה חיובית לאיות קריאה, כתיבה ויכולת האזנה.

כל שכבה קבלה טבלה אחרת בהתאם לחומר הנלמד. המילים בטבלה חולקו ל- 3 רמות: קל, בינוני וקשה. התכוננו לקראת התחרות בקבוצות קטנות ובעזרתם של מתנדבים מתנועת החלוץ באוסטרליה. בשבוע שלפני פורים, ערכנו תחרויות איות בכיתות במטרה לקבוע מי יהיו התלמידים אשר יעלו לגמר.

בתחרות שהתקיימה באולם הכינוסים של בית הספר שפטו 3 מתנדבות מהקהילה: טובה מעוז, פמלה כהן, תמי ברקוביץ ותלמידת כתה ו' אלייזה אלטבף כשכל תלמידי בית הספר מעודדים את המתמודדים.

בחלוקת הפרסים והתעודות לזוכים כיבדו אותנו מר קרלוס גולדברג מנהל מחלקת החינוך ומר שלי זינה יו"ר ההנהגה הבית ספרית.

בכתה ד'  זכה במקום הראשון עילאי עזרא, במקום השני מאי לוי ובמקום השלישי רועי טננבאום.

בכתה ה' זכה במקום הראשון רועי בנצ'יק, במקום השני גל פלג ובמקום השלישי עמית טרמין.

בכתה ו' זכה במקום הראשון גור רפאל ללוש, במקום השני סהרה 
זינה ובמקום השלישי ניר מאירי.

אין ספק, שהתחרות שאורגנה למופת על ידי המורה שקמה
צ'מברלין עשתה קפיצת מדרגה ביחס ללימודי האנגלית, הגבירה את המוטיבציה בקרב התלמידים והביאה לכולנו ניחוח של תרבות אחרת.
ברכות לזוכים וכל הכבוד!

תמונות מגמר ה- Spelling beeשעת סיפור בערבית

מספר סיפורים בערבית

זו לנו השנה השנייה בה נלמדת השפה הערבית בבית הספר עם המורה מרווה אבו-שקארה. במסגרת לימודי הערבית נחשפים התלמידים גם לתרבות הערבית באמצעות היכרות עם כלי נגינה כמו: עוד ודרבוקה, האזנה למוסיקה ערבית, הצגות בערבית ולאחרונה הגיע לבית הספר מספר סיפורים אשר סיפר אגדות ומשלים ערביים תוך שהוא משתף את הילדים בסיפור. 

שעת סיפור בערבית

כתות א' בחליבה אצל מרק

בפעילות טבע אצל של מרק, האכלנו את הגדיים , חפשנו ביצים בלול, קצרנו עשבייה במגל אפיינו פיתות בטבון ובעיקר מאוד נהיינו ממזג- האויר האביבי שברך אותנו בשמש חמימה ופריחתו של הטבע.

תודה רבה למרק ולצוות אנשיו על הפעילות המקסימה.

חליבה אצל מרק


מזל טוב

מזל טוב לעילאי עזרא
להולדת אחיו התאומים.

משתתפים בצער

אנו משתתפים בצערו של נוריאל ארמן על מות סבתו רות מרום מנהלת בית הספר בעבר.


תת-דפים (2): דף החודש נובמבר 2011
Comments