דף החודש‏ > ‏

דף החודש

 

דבר המנהלת

תלמידים, צוות, הורים ואורחים יקרים,    

בוקר טוב !

בהתרגשות רבה, אני שמחה לפתוח את שנת הלימודים תשע"ב. בהתרגשות מכמה סיבות:

ראשית, התרגשות  על קבלתם של 35 תלמידי כתה א' חדשים ומקסימים לבית הספר.

לכם ילדים, שנמצאים באחד הרגעים המרגשים בחייכם,  אני מאחלת שנצליח לשמור עבורכם על הקסם שבאהבת הלמידה, שנצליח לטפח בכם את הסקרנות ואת החיבה והכבוד לחבריכם.

שנית, התרגשות על התחדשות, מצטרפים אלינו ארבעה אנשי צוות חדשים לבית הספר. אני מאחלת לכם קליטה מהירה וקלה בבית וילקומיץ.

ושלישית, התרגשות על כניסתנו לשנת המאה ושלושים לראש-פינה, זו עומדת להיות שנה מיוחדת במינה עבור כולנו ובמיוחד לתלמידי בית הספר וילקומיץ הנושאים את התואר המכובד "תלמידי בית הספר העברי הראשון בגליל".

בזמן שנחתם, ביליתם ונפשתם, בית הספר שלנו היה פתוח ללא הפסקה ואליו כמו נמלים עמלות הגיעו יום, יום שלמה, דוינה, טובה, צוות ההוראה ומתנדבים רבים שטרחו והכינו את בית הספר לקראת שנת הלימודים. אני רוצה לומר לכם תודה מעומק ליבי בשם כולנו.

 תודה גם לאביהוד רסקי ראש המועצה, לקרלוס גולדברג מנהל מחלקת החינוך ולמוטי חטיאל מזכיר המועצה על מעורבותם הבלתי מתפשרת בכל הנעשה בבית הספר והצבת המעשה החינוכי ובטיחות הילדים בראש סדר העדיפויות במושבה.

תודה לשלי זינה יו"ר ההנהגה הבית ספרית שגם בימים הקשים שעברו עליו בקיץ, היה קשוב ושותף לחשיבה.

 אנו בתחילתו של חודש אלול, חודש מיוחד אשר יש לנו בו הזדמנות לסכם דברים שעשינו ולהביט בתקוה אל השנה החדשה. אני מאחלת לכולנו מכל הלב ששנה זו תהייה טובה מקודמתה ומהנה מקודמתה.

שנה טובה ומוצלחת                

אסנת


מצטרפים למחאה החברתית

ביום חמישי 15.9.11 הגיעו לבית הספר תושבי ראש-פינה חברי מאהל המחאה הצועדים ממטולה לירושלים. בין הצועדים תלמידי בית ספר לשעבר, הורים וסבים של תלמידים והמפגש עמם היה מרגש. ילדי כתות ה-ו הסתדרו במעגלי שיח כשלכל מעגל הצטרף אחד מהצעירים המובילים את המחאה תוך שהם מספרים לילדים על המהלך שלהם ולשם מה יצאו למחות. בהמשך הצטרפנו לחבורת הצועדים קטע הליכה, תוך שאנו מברכים אותם בברכת דרך צליחה והצלחה במאבק.
ילדי כתות ה'-ו' מקבלים שיעור באזרחות ומשתתפים בקטע
 ממצעד המחאה ממטולה לירושלים


טקס חגי תשרי נערך ביום שלישי 27.9.11 בנוכחותם של הורים ואורחים רבים מקרב הקהילה. את הטקס הכינו ילדי כתה ג/1 והמורות סמדר זיידה כהן ומיטל רז. הטקס נפתח בנגינת תזמורת כתות ו' בניצוחו של שמעון בלאו, בהמשך כיבדה אותנו המשוררת והסופרת דבורה קוזווינר תושבת המושבה בקריאת שניים משיריה מתוך סיפרה "יום יום צוחקת השמש" , בנות כתה ג/1 רקדו, שי ומיטל שרו, ילדי כתה ג/1 קראו והציגו בפנינו ברוב חן ולסיום מתוק ילדי כתה א' הופיעו בתנועה לצלילי השיר "פטיש מסמר" ולפני שנפרדנו,  הפרחנו יונים לבנות בבקשה לשלום ולחזרתו של גלעד שליט הביתה. שנה טובה ומתוקה!
תודה לתמי שוורץ ולשלי זינה על הצילומים.

 

טקס הסמכת משמרות הזה"ב

אמנם אנו בפתיחת השנה ולא עבר חודש מתחילת שנת הלימודים, אך בית הספר שופע בפעילות חברתית.

בשבוע השני לשנת הלימודים ערכנו את טקס הסמכת משמרות הזה"ב לתלמידי כתות ו'. במסגרת התוכנית החברתית של שכבת ו' אשר מתמקדת בערך של מחוייבות חברתית וקהילתית, למדו התלמידים כבר בשנה שעברה את כללי הבטיחות להולכי הרגל ואת תפקידם כנאני משמרות הזה"ב. ביום שישי 16.9.11 נערך הטקס בנוכחות מר רן בנצ'יק ראש מטה בטיחות בדרכים במועצה, מר עמיר ילוז מנהל גליל-גולן במועצה לבטיחות בדרכים וכמובן השוטר רס"ב חיים כהן רכז זה"ב בגליל שמלווה אותנו זו כבר השנה השלישית. את הטקס פתחו דניאל בן דוד ושחר קרויטרו בקטע נגינה בהמשך הוזמנו תשעת מפקדי המשמרות לקבלת צמיד זוהר ולסיום הצטרפו לבמה כל חברי משמרות הבטיחות וזכו לקבל את תעודת נאמן זה"ב. וכהפתעה לסיום, לרס"ב חיים כהן הוענקה תעודת הערכה וזר פרחים על פועלו בבית הספר.
שבוע תנועות הנוער

בשבוע שבין ה-19.9 ל-23.9 ציינה מערכת החינוך את שבוע תנועות הנוער. אנו בבית הספר החלטנו שניתן דגש בשבוע זה לפעילות חברתית משמעותית של הנוער העובד והלומד. ביום א' התקיימה הפסקה פעילה שפתחה את הפעילות, ביום ג' הפסקה פעילה אדומה כחולה בדומה לחולצת התנועה ובה פעילויות משחק לגדולים וגם לקטנים, לאחר ההפסקה ערכו הקומונרים סדנא להכנת פוסטרים למועמדים למועצת תלמידים בה סייעו בבחירת סלוגן למועמדים וסייעו בכתיבת המצע. ההמשך היה בפעילות מדהימה שארגנו הקומונרים שעיקרה לכידות חברתית בכתה ועבודת צוות והכל באמצעים פשוטים. ולסיום ביום שישי היתה מעורבות משמעותית של הקומונרים בניהול הבחירות למועצת תלמידים בסיועם של תלמידי המועצה היוצאת ותגבור של בוגרי בית הספר מכתה ז'.
מטרת הפעילות לאפשר לתנועה חשיפה רחבה של פעילותה בקן ראש-פינה וכמובן לגייס חניכים חדשים לפעילות בתנועה.
בהזדמנות זו אנו רוצים להודות מקרב לב, לקומונרים: נדב, גת ופלג וכמובן לרכז הקן איתמר המנצח על כל הפעילות הברוכה בקן.

לקשר עם הקומונרים:
צוות קן ראש פינה
גת- 0528136347
נדב- 0542227738
איתמר - רכז הקן 0546738630


מזל טוב

מזל טוב לאביתר רווח
להולדת אחיו התאומים.משתתפים בצער

אנו משתתפים בצערם של תאיר והדר
קלר על מותה של הסבתא רבא.משתתפים בצער

אנו משתתפים בצערו של נוריאל ארמן
על מות סבו.

 
 

מזל טוב

מזל טוב לאיילת בוני להולדת האחות נגה.


מזל טוב

למאי ואיה ורום מזל טוב להולדת האחות אנה


Comments