Home‏ > ‏הודעות המנהל‏ > ‏

דבר מנהלת בית הספר

נשלח 9 בנוב׳ 2011, 5:07 על ידי רסקי אסנת   [ עודכן 22 בדצמ׳ 2012, 19:58 ]

דברים שנאמרו בטקס לזכרו של יצחק רבין ז"ל

בוקר טוב תלמידים, מורים, הורים ואורחים,

חשבתי לא מעט על מה אני עומדת לדבר אתכם היום, מה בעצם מספרים לכם ילדים צעירים על אדם שלא הכרתם, שנרצח בטרם נולדתם.

והחלטתי לספר לכם על הרגשנו ההורים שלכם באותה תקופה.

זה היה בדיוק לפני שבע  עשרה שנים, ערב סתווי של חודש חשוון בדיוק כמו עכשיו. ישבתי בבית וצפיתי בטלוויזיה בעצרת השלום שהתקיימה בתל אביב ולסירוגין בסרט.

ולפתע רעדה האדמה לא במובן המוחשי שלה, הקרקע נשארה יציבה, זו היתה רעידת אדמה בלב שלנו, בנשמה שלנו, שטילטלה את כולנו וגרמה לנו להפסיק לישון. רעידת אדמה על כך שנחצה קו אדום בחברה הישראלית. יהודי לקח אקדח ורצח את ראש הממשלה יצחק רבין זכרונו לברכה ורק בגלל שהוא חשב אחרת.

לנו המבוגרים, רצח רבין כמעט גרם לאבד את התקוה שכאן בארץ ישראל ניצור חברה אחרת, לא אלימה, כזו בה מכבדים כל אדם, גם אם הוא שונה, חברה כזו שמאפשרת להגיד מה שחושבים בלי לפגוע ובלי להיפגע, חברה בה מאמינים שבכדי לפתור מחלוקת, מריבה בין שני צדדים צריך גם לדעת לוותר ולפעמים גם להבליג- להתעלם. וכך פעל יצחק רבין כשהוביל באומץ רב תהליך לא פשוט של שלום ביננו לבין שכנינו הערבים.

אחרי הרצח הנוראי אפשר היה להתייאש, אבל ההורים שלכם חשבו אחרת הם ילדו אתכם, ומחנכים אתכם שדי לאלימות וכן לסובלנות ולהידברות. הם מאמינים שאפשר ליצור פה ארץ אחרת.

שיש בה גבולות ברורים של מה מותר ומה אסור ובכל פעם שאתם פוגעים בילדים אחרים, אנחנו המבוגרים צריכים לעצור אתכם ולהראות לכם את הגבול, בכל פעם שאתם מטילים חרם, אנחנו צריכים להתערב ולהסביר לכם להיכן הדברים עשויים להתגלגל. כשאתם מסיתים, אנחנו צריכים ללמד אתכם שלמילים יש כוח הרסני שיכול להביא גם לרצח. אבל, בכל פעם שתפתרו מחלוקת בדרכים של שלום, בכל פעם שתפרגנו, שתכבדו ותתייחסו בסובלנות לדעה שונה משלכם, נשבח אתכם ונחבק אתכם על מנת להראות לכם שזו הדרך. כי כולנו כאן הורים ומורים מאמינים בכם, אתם התקווה שלנו לחברה אנושית קצת אחרת. 

 אסנת


דברים לשנה החדשה

תלמידים, צוות, הורים ואורחים יקרים,    

בוקר טוב !

בהתרגשות רבה, אני שמחה לפתוח את שנת הלימודים תשע"ג.

אני מברכת על כניסתם של 34 תלמידי כתה א' חדשים ומקסימים לבית הספר.

לכם ילדים, שנמצאים באחד הרגעים המרגשים בחייכם,  אני מאחלת שנצליח לשמור עבורכם על הקסם שבאהבת הלמידה, שנצליח לטפח בכם את הסקרנות ואת החיבה והכבוד לחבריכם.

אני מברכת גם את התלמידים ואנשי הצוות החדשים שהצטרפו לסגל ומאחלת לכם קליטה מהירה וקלה בבית וילקומיץ.

 אחת ממטרות החינוך, כך ציין יאיר לפיד בטור השבועי שלו – היא הקידה שאנו קדים אל העבר שלנו, לתרבות שלמה שהתבססה במשך אלפי שנים על הספר, על ההשכלה, על חידוד המוח. חינוך הוא המקום בו אנו מגדירים מי אנחנו.

כמי שחיים ומחנכים בראש-פינה בחרנו השנה לחזק את הקשר של התלמידים למושבה באמצעות למידה המנצלת את אוצרותיה האנושיים, אוצרות המורשת, התרבות והטבע שראש –פינה משופעת בהם במטרה להפוך כל פינה ותושב לחלק מהסביבה החינוכית של ילדינו מתוך אמונה בפתגם שבכדי לחנך ילד אחד צריך כפר שלם.

 ולסיום, בזמן שנחתם, ביליתם ונפשתם, בית הספר שלנו היה פתוח ללא הפסקה ואליו כמו נמלים עמלות הגיעו יום, יום שלמה, דוינה, טובה, צוות ההוראה ומתנדבים רבים שטרחו והכינו את בית הספר לקראת שנת הלימודים. אני רוצה לומר לכם תודה מעומק ליבי בשם כולנו.

 תודה גם לאביהוד רסקי ראש המועצה ולמוטי חטיאל מזכיר המועצה על מעורבותם הבלתי מתפשרת בכל הנעשה בבית הספר והצבת המעשה החינוכי בראש סדר העדיפויות במושבה, תודה לרן בנצ'יק מנהל מח' תחזוקה ולתמי שוורץ על סיוע בכל בקשה.

בהזדמנות זו אני רוצה לברך את ברוך גנות, מנהל מחלקת החינוך החדש שנכנס בשבוע שעבר לתפקידו ומרגע שהגיע הוא הפך שותף מלא הן בחשיבה והן בהכנת שנת הלימודים לפתיחתה – הרבה בהצלחה.

 אנו בחודש אלול, חודש מיוחד אשר יש לנו בו הזדמנות לסכם דברים שעשינו ולהביט בתקוה אל השנה החדשה. אני מאחלת לכולנו מכל הלב ששנה זו תהייה טובה מקודמתה ומהנה מקודמתה.

 

שנה טובה ומוצלחת                

אסנת

Comments